کریتی ثانی: ذخایر متعدد معدنی موهبتی سرشار برای توسعه، پیشرفت و آبادانی است.

روابط عمومی شرکت زغال سنگ پروده طبس

و در قدرت لایزال و کرامت بی انتهای خداوند رحمان و رحیم همین بس که در دل زمین ذخایری قرار داد تا روزی بندگان و مایه پیشرفت و توسعه جوامع انسانی باشد.

هفته معدن فرصتی تا ضمن تعمق و تفکری دیگر در بخشندگی و عظمت پروردگار رحیم، جایگاه معدن و معدنچی در توسعه اقتصادی و اجتماعی امروز را ارج نهیم.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس ضمن تبریک هفته معدن و عرض خداقوت به همه آنانی که در تلاشی جهادگونه به دنبال رزق حلال از دل طبیعت خدادادی هستند، پیامی به این شرح منتشر نمود:

چه گوهرها که در خاک و آب قرار دارد و رزقی وسیع و بیکران را بر انسان عرضه می نماید و اگر خوب بیاندیشیم، باید به پاس این مواهب، سپاسگزار پروردگار مهربان باشیم.

وجود ذخایر و مواد مختلف معدنی که در جای جای ایران عزیز اسلامی به عنوان نعمت های گرانقدر الهی قرار گرفته اند، فرصتی مغتنم و موهبتی سرشار است که شناسایی، طراحی، برنامه ریزی و بهره برداری اصولی از آنها بلاشک مایه پیشرفت، توسعه و آبادانی خواهد بود.

در وفور این پتانسیل فوق‌العاده همین بس که مقام معظم رهبری معدن را بهترین گزینه برای جایگزینی اقتصاد نفتی دانسته اند و این پیام یقیناً حاصل شناخت دقیق و عمیق معظم له از این فرصت کم نظیر و شاید بی نظیر برای تحول اقتصادی اجتماعی است.

فرصت مغتنمی که نتایج آن در مقیاس کوچکتر را می توان در عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان اولین معدن تمام مکانیزه و بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور و آثار این عملکرد بر جامعه محلی، منطقه ای و سطوح مختلف کشوری به خوبی مشاهده نمود.

تاثیر عمیق و تحول آفرین حوضه های فعال معدنی بر توسعه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، عمرانی و آموزشی جوامع همجوار در نقاط مختلف ایران اسلامی که دارای معادن بزرگ فعال هستند، غیرقابل انکار است.

هفته معدن فرصت ویژه ای است تا متولیان معدن، صنعت و حتی اقتصاد، به خصوص در اوضاع حاکم بر کشور که ناشی از تحریم های ظالمانه استکباری است، نگاهی دقیقتر به توانمندی‌های قابل توجه این بخش داشته باشند و با تدوین برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت، اقتصاد ایران را از وابستگی به نفت رهایی بخشیده و رونق اقتصادی و اجتماعی را با محوریت معدن و صنایع وابسته در چشم انداز قرار دهند.

اینجانب بار دیگر هفته معدن را به تمامی دست‌اندرکاران و به ویژه تمامی همکاران همیشه پرتلاش خانواده بزرگ زغال سنگ طبس تبریک عرض نموده و با اعتقاد و اطمینان به اینکه «آنچه توانسته ایم، لطف خدا بوده است»، توفیق مستمر برای توسعه روزافزون معدن و صنایع معدنی را از خداوند سبحان مسألت می نمایم.

کریتی ثانی

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس

روابط عمومی شرکت زغال سنگ پروده طبس